קרח | קוביות קרח

קוביות קרח 5 ק"ג – עבור מסעדות, בתי קפה, ברים, בתי מלון, מאפיות, קייטרינג וכל השוק המוסדי

קוביות קרח 2 ק"ג – עבור פיצוציות, מינימרקטים, ורשתות קטנות לשיווק מזון


טופ אייס – המשווקת המורשת של מיסטר אייס לשוק המוסדי 5ק"ג, ולשוק הפרטי 2ק"ג

כמעט לכל משק בית יש קרח במקרר. ואולם, יש לעשות הבחנה בין קרח "רגיל" (מי- ברז קפואים בתבניות, קרחוניות, 'קיוסק' בדלת המקרר ועוד), לבין קוביות הקרח של Mr ICE. 

בדומה למהפכת המים המינרלים, גם קוביות הקרח של Mr ICE מבטאות היום תפישה צרכנית מתקדמת, שבסיסה הוא בריאותי. 

תהליך הייצור של Mr ICE הינו סטרילי, אוטומטי לחלוטין וללא מגע יד אדם, דבר המבטיח איכות קרח מרבית והנאה גדולה לצרכן.

קודם לייצור קוביות הקרח עוברים המים תהליך של טיהור מכל האבנית, כלור, מתכות, ומרחפים למיניהם אשר מצויים במי הרשת הארצית. שקיפות הקרח של Mr ICE הינה עדות ויזואלית לניקיון ולאיכות המים מהם מיוצרות קוביות הקרח.

קוביות הקרח של Mr ICE מיוצרות ממים טהורים (תהליך האוסמוזה ההפוכה) והן נקיות, צלולות וטעימות.


לקוחותינו המעוניינים בקרח 

פיצוציות, ומינימרקטים שקיות 2ק"ג

מסעדות
בתי קפה
חברות קייטרינג
אולמות וגני אירועים
מטבחים מוסדיים
בתי מלון
פאבים
מפעלי תעשיית המזון
ולקוחות פרטיים

 

הספקת קוביות קרח ומיצים סחוטים למסיבות ואירועים פרטיים באזור גוש דן והשרון!


קצת על תהליך ייצור הקרח

קרח תעשייתי נבדל מהקרח בייצור הביתי לא רק בכמויות בהן הוא נדרש כי אם גם בצורת הגבישים הנדרשת הנעה בין קוביות קרח, בלוקים של קרח ופתיתי קרח – כל סוג והמטרות אליהן הוא מיועד. הבדל נוסף הוא תהליך זיקוק המים והאוסמוזה שעוברים המים טרם הקפאתם, במטרה לייצר קרח מזוקק כמעט בכל מאת האחוזים.

כאמור תהליך הייצור של קרח תעשייתי מתחיל בזיקוק המים, סילוק של כלור ומלחים, אבנית שהצטברה בהם, חיידקים ושאריות של מתכות שנצמדו אליהם בתהליכי הזרימה. רק עם קבלת המים המזוקקים והצלולים ביותר יעברו המים לתהליך ההקפאה. תהליך ההקפאה מתבצע דרך מעבר המים בצינורות מיוחדים המביאים אותם לקיפאון בדרגה הרצויה ומשם מועבר הקרח לחיתוך במכונות בצורה הרצויה ולמכונות האריזה. חיתוך הקרח חייבלהיעשות בצורה מדויקת ובאמצעות להבים עוצמתיים וסטריליים שלא יפגמו בצלילות ובאיכות הקרח שנוצר בתהליך המבוקר.

 

מכונות אריזה המיועדות לאריזת קרח הן מכונות סטריליות המאפשרות אריזה בהתאמה לצורה הנדרשת ובאמצעות חומרים שונים בניהם תרכובות פלסטיק, ניילון ואחרים. מכונות אריזה ופעולת אריזת הקרח במצבו הסופי חשובות הן לשימור הצורה והן להגנה על הקרח המזוקק והצלול מפני הפשרה ושינוי תצורתו הכימית ומפני חדירת מזהמים ומלכלכים.

בעוד שבתעשיית המסחר והמסעדנות עיקר הצרכים מתמקדים בקרח על תצורותיו השונות, חלק מן התעשיות בניהן תעשיות ההובלה בקירור, תעשיית הבשר והדגים ואחרות זקוקות גם למכונות וכלים שיאפשרו להם ייצור עצמאי של קרח זמין בכל עת, חדרי קירור מבוקרים המתאימים למטרותיהם, מכולות קירור והקפאה ופתרונות קירור נוספים בהתאמה אישית. חברות המתמחות בייצור ושיווק של קרח תעשייתי ידעו גם לכוון ולהתאים את הפתרון לכל צורך ולכל תעשייה, החל ממכונות לייצור קרח, מכונות אריזה ומקפיאים תעשייתיים בעלי מסוגלות לטמפרטורות נמוכות במיוחד, וויסות והתאמה לכל צורך.

 

אחד התחומים המאתגרים בתחום ייצור הקרח הוא הקרח היבש, שהוא סוג של קרח המוקפא ונשמר בטמפרטורות נמוכות, דחוס במיוחד ומצריך זהירות יתרה בעבודה אתו שכן בזכות תרכובת כימית ייחודית המאפשרת לקרח היבש להשתמר לאורך זמן ומאפשרת את השימוש בו גם בטמפרטורות חמות יותר, הוא דביק ונצמד לעור ואף עשוי לגרום לכוויות. מכונות אריזה מיוחדות לעבודה עם קרח יבש מבטיחות אריזה הרמטית של הקרח שתמנע את הצורך לבוא אתו במגע ישיר ותאפשר את השימוש בו ללא חשש, למטרות שונות. קרח יבש מתאים גם לטיסות ארוכות או נסיעות בהן נדרש להעביר מוצרים בקירור מבוקר ללא הפשרה ונזילה של חלקי הקרח המוקפא בתנאים הסטנדרטיים.